Sabor
Moi støpejernspanne 24 cm svart
- En stekepanne du vil ha glede av i generasjoner
- Produsert av 100% støpejern
- Robust og solid
1 099,-
Du får SMS når ordren er klar!
Beskrivelse
Med Moi stekepanne fra Sabor kan du lage lekre retter inspirert av Trond Moi. Denne 24 cm støpejernspannen er laget for å tåle tidens tann, med en robust konstruksjon som gir jevn varmefordeling og en herlig stekeoverflate. Pannen er utmerket for alt fra egg til biff, og kan også brukes på grill eller alle typer koketopper.Den spesielle nitrideringsprosessen, kombinert med økologisk soyabønneolje, gir pannen en naturlig slipp-lett effekt og beskytter mot rust. Over tid forbedres pannens egenskaper, noe som gjør den til et bærekraftig og varig valg. Bruk rikelig med smør eller olje for best stekeresultat og for å forbedre overflaten ytterligere.
Pannen bør vaskes for hånd i varmt vann, uten bruk av såpe, og tørkes grundig etterpå. Smør den gjerne med litt olje for å opprettholde kvaliteten. Bruk gryteklut under tilberedning, da håndtakene blir varme.
- Fri frakt over 699,-
- Rask levering
- Prisløfte
- Last ned appen og få velkomstkupong
- SKU:
- 606259
- EAN:
- 7070549195058
- Artikkelnummer:
- 46208174
- Merke:
- Sabor
- Serie:
- Moi
- Kategori:
- Stekepanner
- Opprinnelsesland:
- Kina
Spesifikasjoner
- Høyde:
- 4,5 cm
- Bredde:
- 24 cm
- Lengde:
- 39 cm
- Vekt:
- 2,35 kg
- Volum (L):
- 1,6 l
- Tykkelse på bunn:
- 4,5 mm
Design og materiale
- Farge:
- Svart
- Materiale:
- Støpejern
Vedlikehold og bruk
- Induksjon:
- Ja
- Gasstopp:
- Ja
- Tåler maskinvask:
- Nei
- Håndvask anbefales:
- Ja
- Redskapsanbefalinger:
- Alle typer
- Varmebestandig:
- Ja
- Temperaturområde:
- Max 500°C
- Vedlikehold:
- Det anbefales å i blant gni litt nøytral matolje etter rengjøring, for å ivareta overflaten. Pannen rengjøres for hånd etter at den er avkjølt og såpe bør kun brukes om nødvendig. Dette for å bevare naturlig fettpatina som oppstår ved bruk og som vil kunne fungere som et slipp-lett belegg over tid. Om det brukes såpe, anbefales det å varme litt olje i den etter vask